Plány přechodu - Vize budoucího života uživatelů

Jak vidí uživatelé Domova pod Kuňkou svou budoucnost? Co by si přáli a jak by chtěli žít?

Na tyto otázky odpovídají vytvořené plány přechodu. Plán přechodu je dokument, jehož cílem je zmapovat přání a potřeby jednotlivých uživatelů a informace o tom, jak si uživatel přeje žít, co by se přál naučit a jak je vhodné toho dosáhnout. Plán přechodu je vypracován individuálně u každého uživatele, a to po společné schůzce s pracovním týmem. Cílem schůzek je zjistit zájem uživatele o nové bydlení, zjistit přání, očekávání a obavy a zapojit uživatele do spolurozhodování. Plány přechodu jsou realizovány v rámci projektu Podpora transformace Domova pod Kuňkou spolufinancovaného Evropskou Unií.

Obsah plánů přechodu se zaměřuje na budoucí život uživatele - jak by chtěl trávit čas? Chtěl by uživatel pracovat? Jakou činnost by se rád naučil? Jaké dovednosti chce získat a co k jejich získání potřebuje?

Na základě získaných odpovědí uživatelů došlo k vytvoření plánů přechodu. Uživatelé dostali možnost vytvořit si plán a zobrazit v něm svůj budoucí život. Plán přechodu mapuje cestu od současného místa pobytu k novému bydlišti v Heřmanově Městci a zároveň se zaměřuje na dovednosti, na kterých uživatel v průběhu času pracuje.

Jak vidí svůj budoucí život pan Marek? "Až budu bydlet v Heřmanově Městci, chci si uklidit postel, zalévat kytky, potom si vyluxuju, to umím. Umývat podlahu budu, potom budu prát prádlo...Koukat na televizi, nebo vycházky, potom ještě uklízet. Babička mě to učila."

"Až se přestěhuju, chtěl bych pracovat na zahradě, pracovat v domě a starat se o domácnost. Ještě jsem sám nevařil, s tím by pomáhal pracovník, já budu pomáhat, brambory škrabat. Zkusím se naučit chodit sám na procházku." Říká o svých budoucích plánech pan Richard, který se těší na stěhování do Heřmanova Městce. 

 

 

 

"Budoucnost závisí na tom, co uděláme v současnosti." - Mahátma Gándhí